عصر خودرو : مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: کارخانه ایران خودرو در شهرک صنعتی سمنان در زمینی به مساحت بیش از 54 هکتار مستقر خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصر خودرو» به نقل از ایسنا مهدی ادب افزود: در طرح توسعه این کارخانه شرکت ایران خودرو مساحت زمین به 100 هکتار افزایش خواهد یافت و زمین مذکور نیز جنب ایستگاه راه آهن شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی سمنان واقع شده است.
وی با بیان اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان در حال حاضر 11 شهرک صنعتی و 8 ناحیه صنعتی را تحت پوشش دارد، خاطرنشان کرد: از این تعداد 8 شهرک صنعتی و 6 ناحیه صنعتی انتقالی نیز از سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در حال واگذاری است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان هم‌چنین تصریح کرد: در حال حاضر کل مساحت شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان بیش از4700 هکتار است که شهرک صنعتی سمنان با مساحت2046.22 هکتار و بیش از 450 واحد، وسیع‌ترین شهرک صنعتی در استان به حساب می‌آید.
ادب در ادامه اظهار داشت: شهرک صنعتی سمنان با توجه به قرار گرفتن در حوزه خدمات شهری و نزدیکی با پایانه‌های حمل و نقل، برخورداری از امکانات زیربنایی و اختصاصی راه آهن از شرایط خاص منطقه‌ای بهره‌مند و مکانی مناسب جهت ایجاد صنایع مختلف بوده و دارای زیرساخت‌های اصلی آب، برق، گاز ، تلفن و ... است.
وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی سمنان در سال گذشته به عنوان شهرک صنعتی نمونه کشور معرفی شد، افزود: وجود امکانات اینترنت، مجتمع‌های خدماتی و کارگاهی، شبکه جمع آوری فاضلاب، ساختمان‌های اداری، آتش نشانی و مرکز ارتفاء مهارت فنی و حرفه‌ای از دیگر ویژگی‌های این شهرک است.